Virtuális billentyűzet cseréje Xiaomi okostelefonokon

Valamennyi Android operációs rendszert használó okostelefon kapcsán óriási előnyt jelent a maximális testre szabhatóság, ami szoftveres oldalról a készülék valamennyi tulajdonságát befolyásolhatja, és ez természetesen a Xiaomi készülékeire is igaz állítás.

Virtuális billentyűzet cseréje Xiaomi okostelefonokon

Más kérdés, hogy a gyártó az Android alapokat kiegészítő MIUI kezelőfelülettel egy minden tekintetben könnyedén használható és kézre álló eszközt ad a kezünkbe, de akinek nem tetszenek bizonyos elemei vagy tulajdonságai, az bátran hozzányúlhat és módosíthat rajta.

Példának okáért a Xiaomi telefonjain is módosítható például a virtuális billentyűzet, ha valakinek nem lenne szimpatikus a gyárilag beállított megoldás, ami egyébiránt az egyik leginkább kézre álló, legkönnyebben használható alternatívát képviseli.

Miért lehet szükség a virtuális billentyűzet cseréjére?

Adja magát a kérdés, hogy miért is lehet szüksége egy átlagos felhasználónak arra, hogy lecserélje Xiaomi telefonján a virtuális billentyűzetet?

A legtöbbször általában azért, mert az alapvetően használt Gboard nem esik kézre a tulajdonosoknak, esetleg olyan beállítások tartoznak hozzá, amelyek nem variálhatók, netán nehéz őket megszokni.

Sokan nem is gondolják, de a virtuális billentyűzetek között rengeteg különbség lehet, így például a gombkiosztás terén vagy a gombok méretét tekintve. Ezért ha nehezünkre esik a szövegbevitel, mindig érdemes lehet kipróbálni egy másik virtuális billentyűzetet. 

Alapértelmezett billentyűzet cseréje Xiaomi okostelefonon

A legtöbb Xiaomi okostelefonra a Google saját Gboard virtuális billentyűzete kerül, ami egy általánosságban elfogadott megoldás, mely nagyon jól ismert a könnyed kezelhetőségéről és testre szabható jellegéről.

A csere első lépése minden esetben az, hogy a Play Áruházból kiválasztunk magunknak egy olyan virtuális billentyűzetet, ami korábban már bevált, netán egy másik készüléken megszoktuk, vagy valamiért közelebb áll a szívünkhöz.

Töltsük le és telepítsük a készülékre az új billentyűzetet, majd ezt követően induljunk el a Beállítások irányába, ahol görgessünk le a További beállítások menüpontig, végül pedig ott válasszuk ki a Nyelvek és bevitel almenüt.

Ezt követően már elénk tárul minden fontos lehetőség, a cseréhez pedig a Billentyűzetek kezelését kell választanunk. Ha ide belekattintunk, rögtön látnunk kell a korábban feltelepített virtuális billentyűzeteket, így nem lesz más dolgunk, mint bekapcsolni egy alapértelmezett változatot.

Virtuális billentyűzet testre szabása

Előfordulhat, hogy hiába próbálunk ki újabb virtuális billentyűzeteket, mégis be kell látnunk, hogy az alapértelmezett Gboard lesz a megfelelő számunkra, de tökéletesítéséhez fontos lenne némi személyre szabás. 

Ezt úgy érhetjük el, ha a Beállítások/További beállítások/Nyelvek és bevitel/Billentyűzetek kezelése menüponton belül megnyitjuk a Gboard menüjét, ahol hirtelen tonnányi apró beállítási lehetőség tárul a szemünk elé.

Kalibrálhatunk nyelvet, szövegjavítási metódusokat, de személyre szabhatjuk a hangvezérelt írást, az emojikat, a csúsztatással való gépelést, sőt a beállításinkat lehetőségünk lesz innen megosztani más eszközökkel, ami egy új telefon vásárlásakor igencsak hasznos.

Ezen felül itt tudunk módosítani a témákon is, hiszen nem kötelező megelégednünk az egyszerű, fehér vagy szürkés-fekete megoldással, hiszen bármilyen árnyalatok, bármilyen háttérképek, méretek és tulajdonságok testre szabhatók itt.

Sőt, még az olvashatóság, a betűk méretezése is könnyedén elvégezhető ezen a ponton, így érdemes eltölteni néhány percet a kalibrálással, hiszen hosszabb távon megkönnyíti az életünket, illetve előfordulhat, hogy nem is lesz szükség új billentyűzet beszerzésére, csak a meglévő beállítására.

Legújabb blogcikkek