Mutatósabb dizájnnal és fejlesztett TWS funkcióval érkezik a Xiaomi Buds 4 Pro

Újabb kiegészítővel szeretne maradandót alkotni a hordozható fülhallgatók piacán a Xiaomi, akik bemutatták a Buds termékcsalád legújabb tagját, mely Buds 4 Pro név alatt több tekintetben is kimagasló tulajdonságokkal rendelkezik.

Mutatósabb dizájnnal és fejlesztett TWS funkcióval érkezik a Xiaomi Buds 4 Pro

Nem elég, hogy az eszköz termékdizájnja sokkal mutatósabbá vált, de mindemellett a TWS funkciót is továbbfejlesztették benne, mindez azonban csak a jéghegy csúcsa, hiszen a gyártó nem spórolt a technológiákkal, éppen ellenkezőleg: a legjobbakkal és a legnagyobbakkal szeretne most harcba szállni.

Sony LDAC technológia, aktív zajszűrés és Dimensional Audio funkció

Hogy a Xiaomi Buds 4 Pro milyen magasra tette a lécet, azt mi sem bizonyítja jobban más, minthogy az eszközben a Sony LDAC technológiája dolgozik, ami nem elég, hogy magabiztosan támogatja a 990 kb/s adatátviteli sebességet, de mindemellett még a 32 bites bitmélység, valamint a Hi-Res Audio Wireless sem okoz neki gondot.

Mindezek mellett a Xiaomi Buds 4 Pro természetesen aktív zajszűréssel büszkélkedhet, ami annyira hatékony, hogy 48 dB-ig garantáltan nem engedi be a külvilág zajait és interferenciáit, vagyis normál esetben teljesen zavartalanul élvezhetjük vele a zenéket és a podcasteket.

Itt fontos még kiemelni a vezeték nélküli fülhallgató egyik különleges technológiáját, mely Dimensional Audio név alatt képes arra, hogy érzékelje használójának a fejmozgását, közben pedig a térbeli helyzethez igazíthassa a hangzást.

Ennek a lényege nem más, minthogy a fülhallgató a nagyobb kaliberű fejhallgatók utolérhetetlen fejhangzását tudja biztosítani a felhasználók számára, így nemcsak zenehallgatáshoz, hanem filmnézéshez is kiváló minőséget nyújt.

Akár 9 óra használat egyetlen töltéssel

Dacára annak, hogy kimagasló technológiai háttér dolgozik a Xiaomi Buds 4 Pro-ban, ez nem látszódik meg a gyenge akkumulátor kapacitáson, éppen ellenkezőleg: az eszköz lehetőséget nyújt arra, hogy egyetlen töltéssel akár 9 órán keresztül használhassuk a készüléket megszakítás nélkül.

Ez egyenesen kiváló eredmény, ami a töltőtokkal együtt akár 38 órára képes növelni a teljes kapacitást, hovatovább az eszköz számára a vezeték nélküli töltés sem okoz gondot, de a leggyorsabban akkor vezethető bele elektromosság, ha saját védőtokjában helyezkedik el.

Ez az űrkapszula-szerű tok mágneses rögzítéssel biztosítja a fülhallgató csatlakozását, így képes stabilan megtartani és megóvni a helyükön az aprócska eszközöket, miközben nemcsak könnyedén kiemelhetők a helyükről, hanem egyszerűen vissza is pattinthatók oda.

Ergonomikus kialakítás, cserélhető gumiharangok

Azon túl, hogy a Xiaomi Buds 4 Pro rendkívül látványos küllemmel büszkélkedhet mind a kis fülhallgatók, mind a töltőkapszula tekintetében, a készülék esetében még az ergonómia is biztosított, így kialakítása és LSR-ből készült gumiharangjai magabiztos hátteret nyújtanak számára.

Sőt, a készülékhez cserélhető gumiharangok is tartoznak, így három méret közül választhatjuk ki a számunkra leginkább megfelelőt, miközben az Intelligens Fit Monitoring funkció segít a legjobb és legtökéletesebb illeszkedés kialakítására, hogy akár órákon át se okozzon gondot a folyamatos használat.

Ergonomikus kialakítás, cserélhető gumiharangok

A fülhallgató Star Gold és Space Black, azaz gyakorlatilag aranyszínben és feketében lesz elérhető, támogatja a kéteszközös csatlakozást, valamint egy sor olyan újdonságot, ami a korábbi típusnál még elképzelhetetlen volt.

Ilyenek például a különféle zajszűrő módok – melyeket a kapcsolódó társalkalmazásból érhetünk el, hiszen a Buds 4 Pro-hoz is elérhető a Xiaomi Earbuds applikáció, aminek jóvoltából rengeteg hangbeállítást és egyéb tényezőt lehetőségünk nyílik szabadon kalibrálni benne.

A Xiaomi Buds 4 Pro ára

Mivel egy prémium kategóriás eszközről van szó, a Xiaomi Buds 4 Pro természetesen nem lesz olcsó, várhatóan 100 000 forintos indulóáron kerülhet majd fel a boltok polcaira, de egyelőre nem tudni, hogy pontosan mikor. Legkésőbb a tavasz végén azonban érdemes lehet már számolni vele.

Legújabb blogcikkek